2012’de ilk üretimine başlayan şaraphane bağın hemen içinde konumlanıyor. Projesi Mimar Fikret Özdemir tarafından yerçekimi akışına uygun olarak tasarlanan şaraphanenin bağın içinde yer alması, toplanan ürünün bozulmaya uğramadan anında işlenmesini sağlıyor. Klasik şarap üretimi tekniklerini modern yöntemlerle uygulayan şaraphanede üretimler bir Fransız önolog kontrolünde yapılıyor.  Fermantasyon ve maserasyon özel tasarlanmış soğutma ceketli otomatik ısı kontrolü yapılabilen tanklarda gerçekleşiyor. Seçilen şaraplar mahzende özel iklimlendirmeli bir alanda Fransız yapımı meşe fıçılarda yıllandırmaya bırakılıyor. Şişelemeye hazır olan şaraplar kompakt şişeleme ünitesinde el değmeden özel bir alanda gerçekleşiyor.

 

KALİTE KONTROL

Üzümün şaraba dönüştüğü bu uzun soluklu hikâyenin bütün aşamaları özenle takip ediliyor. Henüz dalındayken incelenen, belirli zaman aralıklarında örnekleri alınan tanelerin özel ve donanımlı laboratuvarlarda brix ve acidite ölçümleri yapılıyor ve tadım aşamasından sonra en uygun hasat zamanı belirleniyor.

 

Üzümler tanka girer girmez uzman mühendislerimiz tarafından her gün analiz ediliyor ve şarap üretimi uzmanımız tarafından tadımları gerçekleştiriliyor. Özenle işlenen üzümler şarap olarak stok tanklarına alındığında periyodik kontrollerine devam ediliyor.